Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamek kapoty golf 5

Zdravim, mam problem se zavrenim kapoty.Vsechno chodi lanko atd..ale ten zobacek co se zacvakava pri zavreni kapoty ktery to i drzi asi se zacvakne ,ale sroubovakem ho lehce zase vratim zpet..tudiz nedrzi a kapota se zavre ale foukne vitr a je hned otevrena.Mel nekdo tento problem a dalo se stim neco delat? Diky Wd jsem zkousel nastrikat a nic.asi objednat novej co,jak to rozeberu tak asi nic nevykouzlim,diky Golf 5

Něco nezajistí ten háček,musíte to zkusit bez kapoty,simulovat zacvaknutí,mohla tam prasknout pružina,nebo jen vyskočit.Ty zámky jsou jednoduché,přijdete na princip rychle.Kdy to začalo,šlo to někdy?Ono totiž stačí vyměnit kapotu a nejde to,má jinak přibodované očko,stačí natáhnot páčidlem a už systém zaskočí jak má.:-)

Ono to šlo už rok huře .Ze se kapota zacvakla ale 2 prsty jak jsem zatlacil tak jsem to otevrel..ale drzelo to,tak jsem tomu nevenoval pozornost.Kapota je furt stejna.Ted uz to nejde ani zatlacit,takze jezdim s otevrenou.Mel jsem kapotu nahore a zkusil ten zobacek a slo to dolu a zustal tam jak mel,ale pak jsem do neho dloubnul sroubovakem a šlo to lehce nahoru..to by tam melo drzet asi lepe,takze to muze byt nejaka pruzinka jo? Asi objednam novej zamek jsem se dival 400kc..Cekal jsem vic a mohlo by byt po problemu

K zámku vede bovden v něm bude struna,která vede k páčce,najděte to u zámku a do bovdenu a na strunu kápněte olej a několikráte zatáhněte a povolte,musí se to samo vracet.Nejlépe pomocníka,který tahá a druhý kape olej do bovdenu,jde to rychleji.Pokud se struna nevrátí jak má,tak se nezajistí ten zobáček.Může tam být i vada jiná.Na tom zámku není nic složitého,zobáček a západka s pružinou.:-)