Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem retro vianočné svetielka

Po krátkom čase zhasli sviečky na stromčeku.Od zásuvky na prvej vetve je prúd,ale žiarovka nesvieti.Na druhej vetve -kábly nie je prúd?Môžete mi poradiť ako nájdem vypálenú sviečku alebo zlý spoj?ďakujem

Mně se osvědčila tahle zkoušečka - mají ji i v našem TESCu:
https://akce.najdislevu.cz/1693657-zkousecka-napeti.html
Hrot táhni po izolaci drátu od světýlka ke světýlku, dokud na displeji něco signalizuje (asi blesk, nechce se mi ji teď hledat) je to v pořádku, až to signalizovat přestane, zkusmo vyměň tu žárovičku. Když to ještě nebude svítit, pokračuj v hledání, závada nemusí být jen jedna.
:beer:

JJ,tu mám taky desítky let od rákosníků,poslal jsem prvotně odkaz na tu chytřejší.Jo,je tam blesk,najde i kabel ve zdi pod napětím.Pk mám v kuru na elektro ještě jednu,ta se zase při přiblížení ke zdroji napětí rozbliká.Vypadá jako šroubovák,není to klasická fázovka,jsou v ní baterie.:-)