Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rezani slinute dlazby na pasky

Dobry vecer vsem,
potrebuju poradit. Potrebuju na sokl narezat na pasky, ale bohuzel se mi nedari. Jedna se o tlustou tvrdou dlazbu a kraje nejsou na pasky pouzitelne. Mam dobrou rezacku Yato, i rezne kolecko mam nove, ale na tuhle dlazbu je to na ni asi moc. Jak jinak pasky narezat? Delaji to nekde bezne za uplatu, napr. na pile?
Diky za pripadne rady a tipy.
Martin

Jedine rozbrusovačkou (6-tis.ot.min), úzkym kotúčom načať glazúru, zbrúsiť povrch do hĺbky 1/3-ny, následne ulomiť obklad v reze kliešťami, v zveráku poklepaním murárskym kladivkom. Alebo porád ufajčiť cugrunt uchytený obklad v upínaku kotúčom na požadovaný rozmer.

Rezačkou kompaktný, homogénny, kameninový matroš nedáš.

Pujc si na to kotoucovou elektrickou rezacku s vodnim chlazenim. Par stovek pujcovne na den a za chvili to mas narezane naprosto presne a bez bordelu vsude kolem. Saskarny typu pizlani flexou jsou dobre tak na par rezu, ne na rezani pasku na sokl podel cele mistnosti.