Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba zahradní sprchy.

Zdravím všechny,
chtěl bych další rok na zahradě zahradní sprchu. Mým požadavkům vyhovuje akorád sprcha od Moundfieldu s názvem standart. Vyhovuje mi proto, že má sprchovátko na hadici a 40 litrů zásobník. Ale ta cena.
Přemýšlím jestli by nešlo něco splácat na koleně. Říkal jsem si, vzít třeba 120l černý sud a dát ho na střechu dílny. Podle mě se to krásně nahřeje. Popř. by mohl být měnší.
Poraďte mi, jak vyřešit mísení vody. Studená mi jde z vrtu čerpadlem a teplá by tekla ze sudu samospádem. Teplá nebude mít moc tlaku, mám obavu, aby to fungovalo.
Udělat tam normálně trubky na vodu a dát tam třeba termostatickou baterii?

Nevím.

Díky za nápady

Já si takto udělal "letní" ohřev a předehřev vody v mobilheimu. Ale ohřívací nádrž je tlaková ocelová, vyřazená 60 l nádrž z auta na LPG. Natřená černě a umístěná naležato na dvou podpěrách s obloukovým uložením na střeše. Místo původní příruby s plovákem a regulátorem (na válcové části a otočená do spodu) jsem zhotovil přírubu novou, do níž jsem osadil jednu trubku kratší (ke dnu) a druhou dlouhou (k horní části pláště). Kratší s připojením na aqua rychlopřípojku a s přívodem studené vody, delší jako odvod teplé vody z horní části, rovněž na aqua rychlopřípojku. Napojeno běžnými plastovými ohebnými hadicemi 1/2 " s přípojkami aqua (na zimu snadno odpojím a vypustím), na běžnou tlakovou mísící baterii do níž je pak i přívod vody studené (u mne kompletní systém rozvodu vody v MH pro koupelnu se sprcháčem a kuchyň). A pokud svítí slunko, funguje to dobře. Na běžné sprchování i mytí nádobí to stačí. Já mám ale ještě v tomto okruhu zapojen, do serie, i malý průtokový ohřívač Vailand na PB (původní v MH). Pokud je voda v nádrži teplá napoužívám průtokáč, pokud vlažná, mohu předehřátou v nádrži přihřát, pokud je v nádrži studená, ohřívá pouze průtokáč. Nádrže se dají občas sehnat v kovošrotu, nebo od známých a kamarádů.