Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED páska v teplém prostředí

Dobrý večer,

chtěl bych přidělat u stropu asi 1m LED pásku (kruhový tvar) . V zimě se ale v té místnosti topí krbovými kamny a u stropu je dost teplo, tak nevím, jestli by to zásadně nesnížilo životnost diod. Četl jsem, že se pro chlazení používá hliníkový pásek, ale nemám s tím žádnou zkušenost, tak budu rád, za každou radu.

Děkuji

Teplo u stropu nebude problém, problém je v teple, které vydávají vlastní LED a které je třeba odvést. Takže pásky se montují na hliníkové profily (které jsou vesměs dražší, než samotný pásek). Případně na plech atd. Toto chlazení opravdu významně prodlužuje životnost LED, doporučuju to nepodcenit.