Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezvýpalová hmota - má někdo zkušenost

Dobrý den,

uvažuji o koupi bezvýpalové keramické hmoty. Máte někdo s podobnými produkty zkušenost? Tyto hmoty zatvrdnou na vzduchu (jak dlouho)? Pokud otevřu balíček s hmotou a něco mi zbyde, jaká je pravděpodobnost, že hmota zůstane použitelná např. po 3 měsících?

Máte nějaké nějakou dobrou značku na doporučení?
https://www.potrebykancelarske.cz/p/keramicka-hmota-plus-bez-vypalu-10-kg-bila/91469
https://www.propec.cz/det-4953-plus-hm-bez-vyp-terracotta-10kg

Děkuji za reakce

Nemám skúsenosti, dokonca som netušil, že takéto niečo je na trhu. Ale zrejme ak sa hmota premieša vzájomne s reaktívnou zložkou, tak na vzduchu zatvrdne. Ideálne bude finálny produkt sušiť pri nižších izbových teplotách, aby reakcia bola pozvoľná.

Určite budú hmoty dve podobne, ako sú epoxidové lepidlá. Živica+tužidlo.

Dobrý den, keramickou bezvýpalovou hmotu, jsme kupovali dětem a hodně si s ní vyhráli. Slouží k dekoračním účelům,( obrázky, sošky, figurky atp. ),které nepřijdou do kontaktu s vodou. K vytvrdnutí dochází během 24hod. Poté jdou výrobky různě barvit( např tempery) Pokud by výrobek přišel do kontaktu s vodou např. při výrobě hrnečku došlo by k jeho rozmočení. Po rozdelání ,hmota zabalená do smrštovací folie vydrží dlouho aniž by ztratila své vlastnosti.