Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký rudl a jak na stěhování

Zdar,

chci se zeptat jaký rudl na stěhování byste mi doporučili?

https://www.alza.cz/hobby/levne-rudly/18862234.htm

https://www.obi.cz/stavebni-materialy/stavebni-prislusenstvi/c/176?filterDruh=Rudl

Může být i s jiných obchodů, ale Alzu a Obi mám kousek, tudíž je nejednodušší to tam koupit.

Koukal jsem, že jsou ty rudly většinou dost malé, vyšší člověk u nich bude dost shrbený. :-/

---

Potřebuju hlavně přestěhovat velkou lednici, velký mrazák a pračku, ale bavili jsme se o tom v rámci rodiny, že bychom rudl využili, takže si ho chci na to stěhování koupit a potom ho posunu dál. Stěhování mám tak, že potřebuju ty věci přenést z jednoho bytu do druhého, vzdálené jsou asi 500 m, je to mírně do kopce. U mě by to mělo být ok, máme výtah a tak budu s těma věcma potřebovat zdolat jen asi 10 schodů dolu v přízemí, je tam sjezd pro kočárek, tak snad to po něm půjde. Horší to bude tam kam se stěhuju, taky asi 10 schodů v přízemí se sjezdem pro kočárek, ale potom jedno patro po schodech bez výtahu s mezipatrem. Tam sjezd není.

Neměli byste nějaké tipy, jak si vypomoct, abych to (tu lednici) dal po těch schodech s obyčejným rudlem? Koukal jsem, že existují schodišťové rudly, ale kupovat ho taky na jednorázové stěhování se mi rozhodně nechce. Někoho může napadnout, proč si nenajmout na stěhování firmu. No nějak věřím, že bych to mohl dát sám. Skříně mám všechno skládačky z IKEA, co jsem tak přemýšlel, tak problematicky vidím hlavně tu lednici a ten mrazák, ty jsou hodně těžké a velké.

https://www.alza.cz/romo-ufa164a-d5356156.htm

https://lednice.heureka.cz/electrolux-erd-28304-w-inspire/#specifikace

Jasny, ale to prave nejde. Mam na to cas, takze si muzu v klidu prenaset veci z jednoho bytu do druheho klidne mesic, nakonec je to od sebe cca. tech 500m, takze to je pohoda. Jedinny problem mam s tema 3 tezsima vecma, jak jsem psal. U tech jsem si rikal, ze to sam nezvladnu, ale podle rady tady myslim, ze s rudlem a pomocnikem, ktery by mi to pridrzel, by mohlo jit i to. :-)

Rudla s nafukovacími kolesami je úplný ideál na prenášanie jednou osobou, hlavne chladiace zariadenie sa nesmú nakláňať, natriasať, hrkotať (viac ako 30°) kvôli oleju v kompresore. Po prenesení chladiakov je nutné nechať ich aspoň dve hodiny odstáť vo vógriese podlahy, než sa zapoja do siete 230V/50Hz, aby sa hladina oleja v kompresore vyrovnala.

Na oceľovú, nosnú plošinu rudly je vhodné chemoprénom nalepiť pevnú pryž, gumu o hrúbke cca 2-3mm, aby sa hrany prevážanej veci o rudlu nepoškriabali. Tiež sa z gumy lakované povrchy nezošmyknú, pevne sa zaboria do tohto adhézneho materiálu.

Poridil jsem v OBI:

https://www.obi.cz/stavebni-zarizeni-a-stroje/schodistovy-rudl-se-skluzem-200-kg/p/5459763

Ma to nosnost 200kg. Jsem prevazel pracku na 4,5kg pradla, takze spis malou a myslel jsem, ze se to rozsype. Ale dal to. Pak prisel na radu mrazak, v pulce tech 500m se z toho ustrelil ventilek z duse jednoho z kol, ale nakonec jsme to dali i na jednom napustenym kole, takze dobry. Na lednici teda nedoslo a jdu shanet dusi.

DOTAZ

Jakou?

Na te soucasne dusi je 3.50-3.00/4. Nekde na netu pisou, ze to je prumer 220mm, nekde pisou 260mm. V OBI, ktere mam nejbliz, maji 260mm prumer.

https://www.obi.cz/transportni-kola-a-kolecka/obi-duse-prumer-260-mm/p/4386769

Je to teda to, co potrebuji?

Tak zase bych v tom čínském rudlíku problém neviděl.To je obecné mínění že všechno z číny je šmejd.Každý rudlík má nějakou nosnost a ta je uvedena na štítku.Pokud nějaká firma toto vyrábí tak rudlík pro normální použití se vyrábí z konstrukční oceli.ˇŽádná extra legovaná se v tomto případě nekoná.Co bych ale doporučil aby nedošlo k poškození přepravovaného předměru tak vhodným způsobem zadní opěrnou stěnu opatřit materiálem proti odření.Může to být cokoliv.Staří nalepit i kartonovou lepenku.Ale hlavně jak tady píší tak rudl na bantamech a důležitá je také nosnost.