Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kondenzační kotel funkce auto

Zdravím

Mám dotaz ohledně kondenzačního kotle Ariston Genus One konkrétně na jeho optimalizační funkci AUTO.

Pomůže mi tato funkce v optimalizaci provozu kotle i pokud nemám zapojeno externí čidlo kotle nebo funguje pouze s tímto čidlem?

Po zkušebním zapnutí funkce při provozu mi kotel zvedl teplotu topné vody z 50 stupňů na 58 stupňů.

Díky za případné odpovědi

Lukas

Ak je aktivovaná funkcia MAN, tak kotol udržuje trvale rovnakú teplotu. Oproti tomu AUTO prepína interný termostat kotla na prednastavené - predprogramované teploty napr. DEŇ, NOC, DOVOLENKA atď. Zrejme si mal nastavenú teplotu v práve aktuálnom intervale programovania 58°C. Zmeň toto naprogramovanie. Funkcia AUTO môže byť spriahnutá s exteriérovým či interiérovým teplotným snímačom rôznym spôsobom, závisí to od fantázie konštruktérov kotla. Skontroluj si programovanie kotla (nastavenie teplôt v týchto režimoch) a v prvom poradí si poriadne preštuduj manuál. A neboj sa pripojiť vonkajší teplotný snímač, ten ti naozaj spríjemní obsluhu a ušetrí energiu.