Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem naladění satelitů

Dobrý den. Naladím v našich podmínkách 2 satelity = konkrérně Astra 19,2 a Hot Bird 13 na jednu parabolu 80 cm vybavenou monoblockem s dvěmi pevně nastavenými LNB s rozestupem 6 stupňů? (nyní chytám Hot Bird 13* a Eutelsat 7* / Hot Bird 13* chci zachovat a přidat Astru 19,2* namísto Eutelsatu 7* ) Máte to tak někdo funkční?

Ak ti to funguje teraz (13° + 7°) - tak bude fungovať aj 13°+ 19,2° - len budeš musieť trochu natočiť tanier (stred medzi tie dva) a potom sa "pohrať" s LNB (umiestnením).
Môžeš použiť aj toto https://www.satelitnatv.sk/2012/02/aplikacia-dishpointer-vam-pomoze-urcit-smer-pri-naladeni-satelitnej-paraboly/ na zameranie. Prakticky len pootočíš tanier o 6,1°na západ. Možno budeš musieť trochu upraviť eleváciu.
Pozor - Prehodia sa ti takto LNB - po takom natočení ti LNB na 13° bude chytať 19,2° a a ten na 7° bude chytať 13°. Prelaďovanie ťa asi neminie.