Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termostatická hlavice pod radiátorem Korado

Ahoj,

VK radiátor třeba od Korado Radik. Když chci mít termohlavici dole na tý H armatuře... Jak se to dělá? Nejaky armatury jsem našel ale udavaji se jako na středový připojeni třeba na koupelnový radiátory. Řešil jste to někdo?

Předpokládám, že na radiátoru se ten ventil dá buď vyřadit nebo ho nechat prostě na plno otevřený.

Pokud by mi někdo dokázal popsat celou tu sestavu jednoho radiátoru budu velmi štasten. Připojení jinak PEX 16mm.

Díky moc za rady.

Kuba

Bežne sa to pripája dole H armaturou na ktorej sa reguluje prietok aby rovnomerne hriali ostatné radiátory
Ventil hore nemusíš dávať, regulovať teplota sa dá čiastočne aj tou "čapočkou" ktorá je dodávaná s radiátorom
AK si niekde videl hlavicu dole predpokladám že to bol RTL ventil ktorý sa používa v prípadoch ak je tam podlahové kúrenie
vtedy ide teplá voda najprv do radiátora kde sa ochladí a do podlahy ide už regulovaná, vlastne je to lacnejšia náhrada
"rozdeľovačov" ktoré sa používajú na podlahové kúrenie,
teda ak prerábate jednu izbu a dávate tam podlahové kúrenie spolu s radiátorom, RTL ventil vám reguluje teplotu aby vám nehoreli päty