Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak sundat přilepené zrcadlo

Hezký den, na stěně máme v bytu přilepené zrcadlo, tedy zrcadlo je na dřevěné podložce (celkově cca 2 * 1,5 m) a ta je pak přilepená. Naštěstí ne celou plochou, ale na krajích na několika místech. Mohl by někdo poradit, jak nejlépe zrcadlo, resp. tu desku dát dolů? Děkuji.

Jestli tam lze protáhnout strunu, odřezat strunou, jak radí přede mnou. Pakli je to přilepené kontaktním lepidlem (není mezera mezi zrcadlem a podložkou), zůstane to tak už na věky, odlepit to nepůjde. Nalejt pod to nějaké ředidlo by zničilo zrcadlící vrstvu.

Furt by asi ještě šlo osekat tu omítku pod tím, s tím, že se ty krátery nakonec zaštukujou a začistí... Ale stejně to asi bude blbě vypadat.

A rozhodně to bude chtít nějak šikovně tu desku se zrcadlem zafixovat, aby během sundávání nespadla, nebo se neohnula a nerozbila to zrcadlo.