Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde koupit svazovací drátky na kabely?

Dobrý den,

V práci máme drátky, kterými jsme svazovali dlouhé kabely. Respektive, měli jsme je, ale někam se ztratili a doteď jsme je nenašli (a pochybuji, že je najdeme)

Omlouvám se, nemám k dispozici žádnou fotku respektive žádnou z těch použitých, ale jedná se o dlouhý tenký drát různých barev, který je nutné rozdělovat kleštěmi, ale zároveň je dost pevný na to, aby tím šel svázat kabel a nepřetrhlo se to. Jenže, vůbec nevím, kde jsme to vlastně vzali a kde to koupit? Navíc nevím, jestli se to svazovacím drátkem vůbec dát nazvat?

Prosím o radu

Děkuji

No, většinou tím svazujeme UTP, kterých máme hromady a ne zrovna krátkých, proto to člověk namotá do pomyslného kruhu a alespoň na jednom místě sváže. A právě to svazujeme zvonkovým drátem (nebo aspoň je k němu nejblíže) a je to dostačující. Vázací páska má sice drát, ale jak už jsem víceméně řekl, moc nevydrží a plast se velice snadno natrhne. A stahovací vázací páska by byla asi nejvhodnější, ale je bohužel pouze na jedno použití.

Také to tak dělám, a používám to při ukládání kabelů; občas tu krabičku ztratím a jsem ve stejné situaci jako autor. A nebo po nějakém větším úklidu (kdy vyplave víc kabelů) se stane, že prostě nemám dost "úvazků" a musím si všelijak pomáhat. Dobře taky funguje provázek nebo tkaloun, ale je s ním větší práce (musí se uvázat uzel nebo kličky) a navíc ho většinou nemám po ruce.

Možná by se taky dalo uvažovat o nějakém provázku. Zavázaný na kličky je použitelný opakovaně.

Vázací pásky se dají rozebrat, například tím, že se jehlou nebo špendlíkem odjistí ten západkový mechanizmus, ale to neni pro žádnou seriózní práci (neumim si představit dělat to někde v terénu; prostě je to na jedno použití), zase tolik to nestojí, aby to měl kdokoliv zapotřebí dělat (mě je jen vždy blbé to stříhat, když třeba dostanu takto zabalený kabel).