Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radiátor nehřeje ani po odvzdušnění

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost a mohl by mi pomoct ohledně topení. Tento rok, jsem si nechala nainstalovat nové topení (žebřík). Když začala topná sezóna, všechny topení jsem odvzdušnila a krásně jedou. Až na osudné žebřikové topení. Z topení jde už voda a na dotyk postupně teplo stoupá směrem nahoru. Ale pouze když vypouštím vodu. Jakmile utahnu ventil, radiátor téměř okamžitě zchladne. Topeni mám zapnuté na nejvíc. Obě trubky jsou teplé.
Čím to může být?

Pokud při odpouštění vody odvzdušňovacím ventilem stoupá teplo od spodu radiátoru, vypadá to, že se radiátor ohřívá doplňováním vody ze zpátečky. I ta je ještě teplá.
Správně by se měl radiátor ohřívat od shora, kam vede přívod teplé. To vypadá, jako by byl zavřený přívodní ventil na radiátoru, nebo třeba vadný.
Také je možné že je neprůchodná přívodní trubka teplé vody.
To by mohlo způsobit i nějaké nevhodné vedení trubky, tak že se může někde vytvořit vzduchová kapsa, kterou proud vody nevytlačí.
Zkusil bych tohle. V celém bytě zavřít všechny radiátory a nechat otevřený jen ten žebřík.
Potom v potrubí k žebříku vznikne větší přetlak, který by mohl případné zavzdušnění vytlačit.
Přitom zkoušet vždy na chvilku otevřít odvzdušňovací ventil na žebříku.
Pozor na úbytky vody v systému. Také při zavření radiátorů na případné přetopení, pokud se jedná o klasický kotel.
Pokud to začne fungovat, měl by se žebřík začít ohřívat od vrchu.