Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termostat Honeywell cm27 - nastavení automatického programu

Ahoj, máme tento termostat https://pdfnavod.cz/honeywell-cm27_18632.html?page=11 (navod, model honeywell cm27, trochu starší, ale funkční), jen by mě zajímalo, protože normálně jsme to regulovali manualně, ale pokud nastavím program, čili řekneme že ve 4:00 zadám teplotu 23 stupnu, znamená to, že od 4. hodin bude termostat hlídat teplotu 23 stupnu a jak to klesne pod ni, tak opět začne topit dokud nebude 23 stupnu? Poté když v 8 ráno nastavím teplotu 24 stupnu, bude hlídat teplotu 24 a jak to klesne na 23,5 začne se topit?

Změna předmětu, původně: Termostat (host)

Tvůj myšlenkový pochod je trochu nezvyklý, leč zcela správný.

Smím-li něco dodat, tak snížit teplotu na noc o 1 stupeň je málo efektivní. Doporučuje se rozdíl 3-4°, víc je také neekonomické - při vytápění na plnou teplotu se spotřebuje víc energie, než za noc ušetří.

Záleží, jak si nastavíš hysterezi. Ve zkratce: Když budeš mít na termostatu nastavených 22 stupňů a hysterezi na 1 stupeň, tak se kotel
sepne až při 21 stupních a bude vytápět, dokud nedosáhne teplota 22 stupňů. V opačném případě, pokud to nastavené nemáš, kotel spíná
častěji a ihned, jak půjde teplota o nějakou desetinku pod 22 stupňů, což ho moc nešetří.

To pravdepodobne nastavene nebude, ceho si ale vsimam je, ze napriklad pri bezne teplote 22,5 stupne, co mame stabilne kdyz jsme doma, tak jak to klesne o pul stupne, zacne sepinat. Kde lze teplotu nastavit o cely 1 stupen? Plynovy kotel máme junkers, ovsem momentalne nevim presne cislo, abych napsal, tak se ptam spise obecne.

Diky kluci