Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odolnost plechové garáže

Zdravím.

Potřebuji někam uschovat zahradní techniku, malotraktor atd. Jedna z možností je plechová dvougaráž. Potřeboval bych vědět, jak je to s pevností těchto garáží, hlavně vůči větru.
Pozemek máme na otevřeném terénu a někdy tam vítr pěkně jede. Jednalo by se o dvougaráž 6 x 6m. Byla by minimálně na betonových patkách, ale spíše na klasické základovce. Když ale vidím, jak celá kostra je z jeklu 30x30, tak té pevnosti moc nevěřím. Poprosil bych ty, kteří ji mají, jestli by nenapsali svoje zkušenosti. Děkuji moc.

Matyas

Pokud to je garáž z Polska tak určitě přikotvit k podlaze (beton nebo panel). Na vlastní oči jsem viděl její montáž a ten Polák chodil po střeše. Přesně našlapoval na místa kde byla odspodu výztuha. Osobně si myslím, že kdyby vážil o 15 kg víc tak se to musí zbortit. Proti vykradení to však moc nechrání. Pokud to budeš mít na místě kde nikdo nebydlí tak počítej s krádeží. To by spíš bylo lepší sehnat starší námořní kontejnery.