Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Držák paraboly na balkón

Dobrý den, potřebuji pořešit upevnění držáku paraboly na balkón - bude ještě celý zasklený, takže asi nějak upevnit zvenku k zábradlí. Na zdi vlevo vede hromosvod a zeď vpravo je zateplená polystyrenem, tam bych vrtat nechtěl. Měl by, prosím, někdo nějaký rozumný nápad? Děkuji.

Kyvat sa nemusi, nema preco, ale je tu otazka pevnosti takehoto zabradlia.
Panelak je zatepleny, takze ak odpocitame predpokladanu hrubku zateplenia su skrutky pomerne blizko okraja panela, kde bude navyse porobeton pravdpodobne, takze riziko, ze cele zabradlie pri vacsom tlaku vypadne tam nejake je.
Ono by sice musel na to zabradlie posobit vacsi tlak a trvalo by to istu dobu, ale prave umiestnenie velkej paraboly bude za vetra sposobovat vibracie celej konstrukcie, takze som sa necudoval, keby sa to par rokoch zacalo tak trosku hybat cele;o).
Edit: Pozeram, ze su tam este L listy, ktore to drzia, takze sa o buducnost zabradlia uz nebojim.

U nás dělali držáky u všech bytů. Dva druhy. Jeden je připevněn na hranu panelu, kolmo k stavbě celého domu, druhý je dělaný přes zatepení, jako vodítko se použily vodovodní pvc trubky, v kterých jsou vedeny dlouhé šroubovice ukotvené chemickou kotvou.
Stačí požádat svj o možnost si ten držák připevnit. nehledě, že jedna z možností je provrtat rám balkonového zábradlí a držák umístnit tam