Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak demontovat myčku Candy CDCP-8

Můžete mi prosím někdo poradit, kde je umístěna PCB a jak se k ní dostat u myčky CDCP-8 Candy a dtto k topnému tělesu, aniž bych zbytečně demontoval díly pláště /dveří.?
Mám obvyklou závadu - neohřívá vodu, samozřejmě dva měsíce po záruce - a nejbližší opravna této značky je 60km od chaty :-(
Multimetr a ostatní potřebné mám.
Děkuji

Děkuji za odpověď,
otázkou pouze je, kterou část dvířek demontovat, aby na mne nevypadala spousta dílů a pružin zavírání dvířek.
Dvířka mají dvě části - užší horní s displejem, tlačítky a indikátory a spodní, kryjící zřejmě zavírací soupáčí.
Předpokládám, že demontáží horního dílu se dostanu k desce s "kurvítky", tedy relátku, zenerce a k případné kontrole kondenzátoru.
Je velmi pozoruhodné, že v okruhu cca 60 km není žádný opravář ochoten myčku Candy opravovat, až v Praze. Přitom to dříve nebyla zrovna "šunt-firma"

Bohužel, v předních dvířkách jsou dva bloky ovládání a elektromechanizmus uvolnění tablety a leštidla - mimochodem vše velmi úhledné, žádné vrabčí hnízdo. Vodiče mizí pod vanu myčky, takže PCB bude buď po stranách, nebo v zadní stěně. Plášť boční a horní je vcelku, tudíž špatná demontáž, metoda pokus/omyl jako poslední možnost.
Nemá někdo odkaz na "rozstřelenou sestavu" se seznamem dílů, velmi by mi pomohl.
A odkaz na schéma zapojení desky by byl super.
Děkuji.

Tak jsem rozebral dveře mé Candy cdcp 6 a jak jsem psal elektronika je v horní části pod tlačítky. Spodní je jen krycí plech. Jestli je někde něco dalšího (elektronika) tak to dál nevím.

Jo po stranách nic není, to jsem již v minulosti viděl. Mě myčka kapala pod dvířky, a měl jsem doma záručního opraváře. Vyřešil to až silikon v konkrétních místech a myčka neteče.
Tak to funguje už 5 let bez problému. Jo opravář sundával celý plech myčky, takže byla vidět vana myčky.

A dodám, že opravář říkal, že bez krytu lze tu moji myčku zabudovat do skříně. To je vlastnost co se nikde nepíše.

Děkuji za odkaz servisního manuálu, velice jste mi pomohl. Podívejte se na položku 151c (Electronic.... assy) v "rozstřelené myčce" str. 2 manuálu. Tam jsou oba propojené kontrolní/ovládací panýlky a z nich vede dále kabel k vlastnímu PCB, který je ukryt zespoda, pod vanou, trochu nepraktické, ale nikoli výjimečné místo.
Bude-li tam skrytě zatékat, nové PCB prodávají, a to pouze i s panýlky za něco přes 3tis Kč.

Main board je typ 49037809 za 4tis u Kupaoprav.cz, originál. Relé je 12VDC, 250VAC, 16 A.
Lépe nadimenzované než dříve používaná 250V/10A u myček, mělo by vydržet déle. Náhradní typ se najde u GME, ale má jinak rozmístěny piny.
U mne shořelo topné těleso 1100,-Kč.
Do útrob myčky se dostanete zespoda, krycí deska je na západky, vše je potom velmi dobře přístupné.