Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nejlevněji vyspadovat velkou terasu.

Zdravím máme terasu cca 160m^2 a chci ji vyspadovat dočasně. Bývalý majitel ji udělal ve špatném spadu.

Jak nejlevněji to udělat aby se to vyspadovalo.
Cca 9 cm někde prohlubne.
Dejme tomu vyrovnání zhruba 15cm na celou terasu.
A aby se nezatizila.terasa takže beton nepřipadá v úvahu.
Dřevo ideál.
je cca 6x25 nebo tak něco.

Opakuji je to dočasně řešeni
.
Moc se na ni nechodí teď jen mamka sem tam věší prádlo
V budoucnu, kdo ví kdy, se bude celá bourat a betonovat nový strop.

Nejake desky... které prikryju obyc folii modrou která se bude překrývá směrem dolu za pár korun a zatizim pár kameny aby to stekalo dolů pryč.

Díky za tipy.

To je docela velká plocha. Vyrábí se také lehčené betony s keramzitem a i s polystyrenem. Keramzitbeton je pochozí, beton s polystyrenem by se asi musel něčím překrýt. Jak píše "Prasák" bylo by dobrá fotografie povrchu a i jak to vypadá pod terasou.

Vymyslet na tomhle nejakou spadovanou konstrukci a na to plachtu je kravina. Musel bys mit nejakou extra kvalitni, nebo dokonale napnutou, protoze obycejna i pri minimalni louzi protece. A pak prijde silnejsi vitr a cele ti to odleti, pripadne roztrha. Kdyz napadne snih, tak to navic napnute urcite nevydrzi.
Jestli jde odstranit ten bordel co se tam povaluje, tak to vysus, natri silnou vrstvou gumoasfaltu, vtlac do nej perlinku a pretri znovu. Na to reflexol a par let by to melo vydrzet.
Nebo kup nejlevnejsi modifikovany pas a ten tam navar. Do 20 litru se vejdes.

Nemáš někde poblíž nějakou větší panelárnu? Na formy používají laminované desky asi 2 cm silné.
I dost velké rozměry. Po použití formy rozbourají a desky dál nepoužijí a je to odpad.
Jsou některé jako dřevotříska a některé jako překližka, ty jsou velmi pevné.
Dalo by se to tak sehnat velmi levně, možná i zadarmo, po "šikovné" domluvě s některým zaměstnancem.
Pak udělat rošt z hranolů se spádem a dát desky. Pokrýt třeba plachtou. Samotný povrch je vodě odolný, možná by stačilo spáry něčím přelepit. Dočasně možná "americkou" stříbrnou lepicí páskou.