Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí pekárna

Dobrý den.

Mám starší domácí pekárnu Silvercrest SBB 850 B1 z Lídlu. Vše funguje, jak má, jen někdy při pečení začne na chvíli cyklovat (zapínat a vypínat) relátko, které spíná a vypíná topné těleso. Je prostě slyšet cvakání.Ještě dříve, než to rozdělám, tak bych se zde chtěl optat, zda nemá někdo s tímto zkušenosti?

Můj odhad je, že je nastavena malá hysterze snímacího termostatu zapínání topného tělesa. Myslím si, že chyba bude někde na desce se součástkami a možná se bude jednat jen o vyschlý kondenzátor, který ztratil kapacitu?

Neměl by někdo i schéma zapojení? Předem děkuji za odborné rady či nasměrování.

Mohlo by jít případně i o "studený" spoj v obvodě ovládání a spínání toho relé. Je spínáno tranzistorem a pokud někde, v obvodu termostat- spínací obvod a relé je někde v tišťáku špatný kontakt, tak po zahřátí tělesa a tím i přenosu tepla na desku, čímž může docházet k její částečné dilataci/deformaci, může k tomuto docházet. Typuji to proto, že je to pouze "někdy". Rozdělej a uvidíš.;-)