Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem farba do vlhkeho prostredia

Dobry den, priatelka prepadla kuzlu pokojovych rastlin a pre ich zdravy rast musia mat zvysenu vlhkost vzduchu, teda takmer nonstop zapnutý zvlhvovac vzduchu (vlhkost vzduchu az okolo 80%) co samozrejme nerobi dobre stenam s beznym naterom.
Aku farbu resp riesenie by ste mi doporucili na steny a strop ?
Ďakujem.

Nátery musia dýchať, odsávať vlhkosť do muriva, teda žiaden latex, fasádne farby nepatria do interiéru lebo sa na nich kondenzuje voda z oboch strán a zaplesni aj murivo, omietky.

Jedine vetrať, prirodzený komínový efekt alebo rekuperácia.

Vhodný je pri strope nízkootáčkový, lopatkový ventilátor, ktorý nasáva smerom k stropu a tlačí vzduch po obvodových stenách zase dolu k podlahe.

Beztak izbové rastliny potrebujú zníženú teplotu, darí sa im pri cca 16°C pri správnom osvite.