Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kompresor na omítací pistoli

Zdravím.

Při stavbě domu nás čeká hodně klasického omítání. Jelikož ho stavíme svépomocí, tak bychom si na to chtěli pořídit omítací pistoli.
https://www.jumon.cz/Tagred-Pneumaticka-omitaci-pistole-na-omitky-strop-4-kovove-trysky-TA1512-d1293.htm

Je k tomu potřeba dost silný kompresor, co se týká dodávaného objemu vzduchu. Za přijatelnou cenu jsem našel tento:
https://www.aretacni-pripravky.cz/kompresory-230v/olejovy-kompresor-100l--230v-s-odlucovacem--tagred-ta361/

Co se týká množství dodávaného vzduchu je o trochu méně než požadované množství 400l/min. Bude to stačit? A má prosím někdo zkušenost s touto značkou Tagret? Měli by to snad vyrábět v Polsku, ale žádný servis u nás se mě nepodařilo najít. Nebo byste doporučili nějaký jiný kompresor, který by tuto pistoli utáhnul. Rád bych se vešel s cenou kolem 10.000Kč.

Děkuji moc.

Nechci vás zrazovat, ale nejsem si jistý, jestli od toho nečekáte víc než je určení těchto strojků. To je na tenkovrstvé omítání, např. na dokončovací vrstvy na jádrové omítky, přeomítnutí starých fasád nebo přebarvení. Ale dělat s tím komplet omítky na celém baráku? pokud stavíte z cihel typu porotherm, tak to rozhodně nebude tenkovrstvá omítka. Pokud stavíte z ytongu, pak se používá jiná technologie natahování omítky nebo lepidla, to samé SDK. Jakž takž si to dovedu představit na nějaký menší strop, na to je to původně určené.