Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dialkovo ovladane auticko r. 1983

https://i.ebayimg.com/images/g/7jUAAOSwXV9gpfjh/s-l400.jpg
Nasiel som si medzi neporiadkom auticko Nikko Lil Bubba na dialkove ovladanie. Pri odskusani som zistil ze pravdepodobne elektromotorcek nefunguje tak ako ma, ma strasne slaby tah, neviem s nim zakruty a nejde spiatocka vobec.
Dostal som napad ho dat do poriadku, tak som ho rozobral, zistil som ze je v nom riadacia jednotka s vysielacom a elektromagnet ktory sa stara o zatacanie prednych kolies ktory vobec nereaguje.
No problem je , ze som laik v tomto smere. Ako by som mohol zacat s opravou ? Napadlo ma najst nejaky modernejsi system riadacej jednotky, pripadne motorcek ktory by som nahradil , pripadne prestaval napajanie z 8x 1,5v baterii na Lithiove napajanie...No netusim ako zacat.. viete mi v tomto smere poradit kam a na koho sa obratit ? Dakujem

Vidím, že jsi rádce moc nezaujal, ale díval jsem se, že je takové historické autíčko bazarově docela ceněné. Kdybys ho upravil - osadil modernější komponenty - asi by ztratilo na ceně. Pokud s ním nechceš jezdit a neumíš to spravit - a pokud je ve slušném stavu včetně obalu - raději ho prodej, tak jak je...
Pokud ale chceš jezdit, tak začni tím, že zjisti, jestli je elektronika v pořádku - klidně připoj nějaký jiný srovnatelný motorek a ověř, že ovládání funguje vpřed i vzad. Obdobně se zatáčením - s elektromagnetem to neznám (zkus to vyfotit), v mých autíčkách byl vždy i na zatáčení motorek - ale snad by měl něco ukázat voltmetr...
Li-Ion je rozhodně dobrá volba, 8xAA by odpovídaly 3 články 3,6 (4,2) V.

- Jestli chceš jezdit, tak tenhle historický kousek dobře prodej a kup za utržené peníze něco, co bude fungovat přímo z krabice
- Jestli chceš zhodnotit to auto před dalším prodejem, budeš si muset sehnat identické, kterému funguje to, co tobě ne a vytvořit Frankensteina
- Jestli to máš jen pro zábavu a chceš se něco naučit, tak nevím jestli sis neukousnul moc velké sousto... resp. jsem nepochopil, jestli to chceš "pro začátek nějak zprovoznit" (pak se soutřeď jen na to, co nefunguje) nebo to chceš celé překopat od základu (a pak si připrav tisíce, které mohou taky vyletět oknem, protože pokud nemáš zkušenosti, tak to fungovat nebude)...