Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dostat kačírek ze střechy

Ahoj,

přemýšlím o instalaci zelené střechy (ve formě již existujících "truhlíků" - ecosedum) na střechu ktera je teď celá pokryta kacirkem.

A řeším problém jak cca 5t dostat dolů. Dům má 2.5 patra přístup na střechu po žebříku.

Přemýšlím nad takovým tim výtahem (žebřík s pojezdnou deskou) nebo plošinou. Oboje půjčené z deku. Což budu potřebovat na vývoz té zelené střechy,

Co řeším je jak (v čem) ten kačírek dostat dolů - po kyblich je to na dlouho - existuje nějaká "vana", nebo použít big bag ?

Koukal jsem na takové ty spuste na suť (roury), ale jednak mi prijdou dost drahé na půjčení a druhák co jsem pochopil kotví se na lešení (což mít nebudu).

Někdo radu jak s tím?:)

Nevím jak to vypadá na místě ale pokud se jedná cca o výšku kolem 8-10 metrů, vzal bych dvě odpadní roury (oranžové) o průměru 200 mm a délce 5 metrů, udělal násypný trychtýř, spodek roury šikmo uříznul, spojení rour zpevnil, uchytil na střeše a na zemi (lepší by bylo dát rouru do kontejneru) a kačírek následně prodal či použil k něčemu jinému účelu.