Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik by tak stálo vykopání 112 m2 sklepa...? (cca 2,5m výška)

Kolik by tak stálo vykopání 112 m2 sklepa...? (cca 2,5m výška)

Kolik by tak asi stálo vykopání sklepa - tzn. objednání bagru a jeho obsluhy, odvoz a uložení zeminy. Sklep by byl cca 112 m2 a "díra" by musela být hluboká cca 2,5m... Tzn. celkem tak 112*2,5= 280m3 (kubíků) zeminy by bylo nutno vykopat a "přemístit"...

1) Jaká by cca byla cena pro stroje+obsluhu a odvoz a skladování někde (NE na mém pozemku)?

2) Jaká by byla cena toho samého, ale s tím, že zemina by zůstala na mém pozemku (tzn. nemusel by se platit odvoz bůh ví jak daleko a uskladnění)...?

Alespoň zhruba, vím že to záleží na typu zeminy/půdy atd., alespoň hrubý odhad prosím...

Děkuji

Cenu za vykopání lze tady asi baj oko zjistit. Cenu za odvoz a uložení výkopku na skládku ti však nikdo na poradně neřekne. Jde totiž o to zda se bude za uložení platit či se výkopek někde využije na navýšení terénu či zavezení nějaké prolákliny a na jakou vzdálenost se bude odvážet. Být tebou poptám pár firem v okolí. Dalším faktorem je jak je pozemek na kterém se bude kopat přístupný pro těžkou techniku a zda se tam nenacházejí nějaké inženýrské sítě.