Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukonceni soklu lepidlem "do ztracena"

Zdravim,
delal jsem ted par metru soklu a ten jsem ukoncoval lepidlem tzv. "do ztracena". Zajimalo by me, jak takove ukonceni delate, zda je na to nejaky figl. Ja jsem si vzdy dal na spicku lzice trochu lepidla, to zatlacil lzici za kachlicky a az to nejak vypadalo, srovnal jsem hranu mokrym prstem. Nezda se, ale docela drbacka a s vysledkem uplne spokojeny nejsem. Jak to delaji profici?
Diky
Pepa

Správný zedník na materiál nesáhne rukou. Nehledě na to, že většina stavebních hmot leptá prsty. Lepidlo je na lepení dlažek, ne na ukončování. Když nechceš ukončovací lištu, tak spárovací hmotou. Nabereš na úzkou špachtlí a jedééééš. Neklepat rukou :-D.

Lepidlo je na lepeni dlazeb a tak se nema pouzivat na ukoncovani, ale sparovacka, ktera je na sparovani dlazby se uz na neco jineho pouzit muze? Zajimava logika. Je pravda, ze sparovacku jsem nezkousel, protoze me od toho vsichni odrazovali, ze praska. Ono zalezi na tvaru ukonceni a tim padem na spotrebe materialu. Mozna nekde kousek zkusim, ale zatim to vyhrava lepidlo.