Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utěsnění palivové hadičky v křovinořezu

Ahoj,
jedna palivová hadička vedoucí do nádrže křovinořezu přestala těsnit. A divím se, že jí to trvalo deset let, protože je opravdu jen zastrčená do dírky v plastu, kouká asi 10mm dovnitř a to je vše.
Je to v místě, kde ukazuje prst na obrázku z videa na youtube. :)
[93452-hadica-jpg]

Původně tam ta hadička šla velmi ztuha dovnitř, teď ji tam v pohodě dám/vyndám dvěma prsty a teče to kolem ní docela dost - z hadičky odkapává kapka za sekundu... než jsem si toho všimnul byl motor celý od oleje...

Nějaký nápad, jak tu hadičku zatěsnit? Nějaký palivuodolný tmel, který aspoň trochu přilne k té plastové nádržce?

Díky za inspiraci.

Jestli se dá dostat dovnitř nádržky shora proti díře, tak bych zkusil ventilek ke kolu bez těch vnitřností nacpat do dírky pomocí tyčky nebo drátu a zvenku ho přitáhnout přes těsnění.
Nebo zespodu protáhnout drár, na něj to upevnit a zatáhnout zpět, až to vyleze ven.
Nebo místo ventilku podobný čudl s rantlíkem a závitem.
Určitě se něco takového vyrábí.
Před tím to opatrně nahřát fénem. Starý plast je křehčí.

Nádrž vypadá z polárního plastu, na to jsou lepidla a tmely třeba od Ceys. Problém je hadička z nepolárního plastu a na tu nechytne nic.

Hadicu vytáhnout, zarazit vhodný trn a hadičku opatrně nahřát, třeba ve vařící vodě. Trnem nahřátou vhodně roztáhnout. Ochladit ve studené vodě a šlaušek tam narvat.