Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netoxická barva a lepidlo na keramiku/polystyren do terária

Dobrý den
do terária a akvária si plánuju vyrobit vlastní dekorace z keramiky a polystyrénu
bojím se ale jaké barvy a lepidlo použít aby nebyli toxické k mazlíčkovi (had, želva)
dokážete nějaké doporučit? ideálně i do vody
PS: jaké další materiály by se dali použit na vytvoření dekorací do terária/akvária? děkuji za všechny rady

Dělám to takhle: 100W trafopájkou s tvarovaným odporovým drátem vymodeluju pozadí ze silného polystyrenu. To pak natřu flexibilním lepidlem na dlažbu a po zaschnutí alespoň dvěma nátěry barevně tónované jemnozrnné vnější akrylátové omítky od firmy Dufa. Pokud to má jít pod vodu, tak vrstvu flexibilního lepidla natřu CHS Epoxy 1200 s přimíchanou kamennou drtí nebo velmi jemným pískem.

Zadní a boční stěny terárií taky dělám z expandovaných izolačních korkových desek, které silikonem nalepím na sklo a starou vidličkou pak nepravidelně vydrápu povrch, aby to vypadalo tak nějak jako stromová kůra. O něco jednodušší možnost je nalepit na sklo (opět silikonem) korkové obkladové desky, na které nalepím na hoblovce orovnanou silnou kůru - vhodná je např. z topolu černého.

mohu poprosit o nějaké konkrétní produkty které lze použít? ve stavebninách se vůbec nevyznám a nerad bych koupil zrovna něco co by mu mohlo ublížit
já jsem na barvu chtěl použít barvu balakryl UNI s atestem na dětské hračky
jinak moc děkuji za rady