Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba sklepu - ocelova vana + bedneni

Zdravim,
budu u baraku stavet podsklepeny zahradni domek a protoze mame v baraku problemy s vlhkosti, resim, jak provest izolaci. Napadlo me reseni, ktere by vyresilo i druhy muj problem a to jak provest bedneni. Co kdybych svaril ocelovou vanu z 5 mm plechu a do ni jeste jednu mensi o sirce zakladu a vznikly prostor po vyarmovani vylil betonem? Pocital jsem cenu plechu, znamy mi nacenil svarovani a jasne, oproti ztracenemu bedneni je to nasobne drazsi, ale jsem ochotny to zaplatit.
Co vy na to? Nema s timto resenim nekdo zkusenosti?
Petr

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Podle mne by to bylo úplně zbytečné, pracné a drahé. Pokud vybetonuješ plochu podlahy, pak ze ztratn…
George63 23.08.2021 11:21
George63
Ipa a kantka se lepí z vnější strany kvůli tlaku vody. Časem prosákne skrz beton, udělá pod izolací… nový
jatobyl 23.08.2021 12:24
jatobyl
Ano, u nové stavby a výkop nutný po obvodu minimálně okolo zdi, o 1 m širší. Ovšem já už to takhle m… poslední
George63 23.08.2021 17:04
George63

Podle mne by to bylo úplně zbytečné, pracné a drahé. Pokud vybetonuješ plochu podlahy, pak ze ztratného bednění vyzdíš obvod, na vnitřní stranu provedeš navařením IPY opláštění a totéž na podlahu, poté na obvod, z vnitřní strany přizdíš kantku z obyčejných cihel (pak omítnout) a na podlahu, na izolaci propojenou do izolace zdí, opět vrstvu podlahového betonu, tak nemá vlhkost šanci. Já takto (a bez ztratného bednění, pouze do šalování) takto provedl dodatečné podsklepení našeho starého baráčku (pod obývacím pokojem v přízemí) už někdy v roce 1986. A ani při povodních v roce 1997 to vodu nepouštělo. Ale vzhledem k tomu, aby to vnější tlak vody (byla cca 5 cm nad terénem) nevtlačil, tak jsem nakonec i sklep napustil vodou do úrovně vnější hladiny.
Po poklesu vody a vyčistění a vysušení sklepa opět absolutně bez vlhkosti.;-)

Ano, u nové stavby a výkop nutný po obvodu minimálně okolo zdi, o 1 m širší. Ovšem já už to takhle mám od roku 1986, tedy 35 let, sklep "prošel" povodní a nic se nevyvalilo a vše drží a nikde žádná vlhkost. Toť má zkušenost. Pochopitelně, pokud je možné udělat tuto izolaci z vnější strany (ovšem toto je podmíněno tím podstatně větším výkopem), je to možné. Nutné ovšem izolaci podlahy vytáhnout ven, pak postavit obvodovou zeď, udělat izolaci vnější a navařit ji na tu podlahovou. Pak buďto tu kantku, nebo stačí i silnější Cetris desky, jako mechanická ochrana izolace. Já tuto možnost neměl (sklep byl dělán dodatečně, pod stávající nepodsklepenou stavbou a musel jsem i částečně podhrabat a podbetonovat původní základy), takže jsem to řešil zevnitř. A jak říkám, drží a funguje bez problémů.;-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru