Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gumičky z duše od kola?

Dost často se mi hodí nějaké gumičky jako ty co se dřív stříhaly z vadných duší od jízdních kol.
Teď je sbírám třeba ze svazků ředkviček.
Ale mají tu vlastnost, že časem ztvrdnou a rozlámou se.
Dají se někde sehnat/koupit podobné gumičky, ale aby vydržely jako ty co jsem je stříhal z duší?
Co nejezdím na kole, vadné duše k rozstříhání se mi nedostávají.

Vadné duše budou mít v jakékoliv cyklistické prodejně, kde dělají i základní servis. Každou chvilku tam někdo přijede a nechá si vyměnit duši. Zkus poprosit, pokud ti nevadí manuální práce při stříhání.
Jinak duše bývají za pár kaček v Lídlu, asi to vyjde levněji než nastříhaný balík gumiček.

Hlavně po nějakém roce dvou ztvrdnou a lámou se a nepruží, protože to neni kaučuk nebo nějaký mizerný nebo nějaká jiná umělá hmota. Ty gumové se ještě nedávno prodávaly (pořád vypadaly jako ručně stříhané z duší, předpokládal bych ze zmetků při jejich výrobě), ale tím, že jsem je stříhal z duší, dlouho jsem se po tom nepídil a teď se zdá, že prostě nejsou.

Koukám na krabičku "gumiček" a výrobce složení nepíše, ale minimálně to co mám před sebou na stole (v pěkné krabičce, ale ztvrdlé a drolící se) neni guma.

Má někdo zkušenosti s gumičkama ze současných duší?
Když jsem se asi před 10 lety musel na svém kole rozloučit s originál azbukou popsaným pláštěm a duší (pokud byl originál, měl za sebou minimálně 30 let tvrdého provozu, současné pláště vydrží dva roky), nastříhal jsem z něj gumičky. Tyto gumičky z ruského kaučuku mám dodnes a fungují (je neuvěřitelné, kolik jich z té duše je, když beru obvod 2 metry a 2 milimetry gumičku, vychází teoreticky 1000 kusů, nepočítal jsem kolik to je skutečně, ale vždy je to balík a je to práce na celé odpoledne). Ovšem co jsem stříhal z novějších duší, včetně známých značek (měl jsem třeba dvě michelinky, jedna už nešla zalepit), tak je to většinou na nic. Nejsou tak pružné a snadno praskaji. Proto si říkám, z čeho se dneska ty duše vyrábí a z čeho je vyráběli v CCCP.
Gumové gumičky se daly sehnat v papírnictví, po boku těch negumových, ale koukám do rafo a mají tam jen ty barevné tak nevim, snad ještě EU nezakázala kaučuk.

Čo ti bráni pri kúpe jednej cyklistickej duše presne podľa požadovaného priemeru? Však z toho nasekáš bžilióny okrúhlych gumičiek pre svoju potrebu. Pravda, ak trvácne gumičky nepotrebuješ na kšeft, vzájomné balenie šabrašúchov pre kuriéra v prípade internetového šmelinovania s rôznorodým spotrebným tovarom.

https://www.hair-bizuterie.cz/gumicky-do-vlasu/gumicky-16/

Guma z duše má iné vlastnosti ako bežné, jednorazové, fluspapírové, rôznofarebné gumičky, tie sa časom rozpadnú, rozmočia ako čínske blato ak ich poprskáš trebárs pitnou vodou. Už bežné hroznové víno, sirupy, limonády s obsahom kyselín tieto šmejdy rozleptajú.

Najkvalitnejšie gumy mali zapošité duše z "galuskáčov", tam sa pridával echt kaučuk, žiadna ropná či uhoľná náhrada.