Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr přívěsného vozíku

Dobrý den, plánuji pořídit brzděný přívěsný vozík o celkové hmotnosti 1300kg. Nebude sloužit denně, ale příští rok na demolici/stavbu domu a pak na běžné užívání, občas dřevo z lesa. Na trhu je spousta výrobců, od malých po známý Agados a Vezeko. Zajímavou cenu nabízí německý Humbaur a ještě zajímavější polské vozíky. Jaký by jste prosím poradili, v rámci dobrého poměru cena/výkon?
Děkuji

Před pár lety jsem si (jelikož nemám ŘP skupiny E na přívěsy) nechal dát silnější nápravu na vozík než je tam normálně. Má homologaci do 750 kg ale za traktorem v lese na něm lze táhnout i 1500 kg jelikož je na to náprava stavěná. Zjisti si hlavně z jak silného materiálu je náprava a podlaha vozíku. Jde také o to jakou hmotnost unesou ráfky a pneumatiky. Pokud na něm chceš vozit demoliční materiál lze také uvažovat o sklápěcím přívěsu.

Firmě jsem řekl, že chci nápravu kterou používají na festovější vozíky. Vozík má o něco větší váhu a tím sníženou nosnost, ale vše je v pořádku a zapsané v TP. Samozřejmě že hrozí na silnici kontrola a převážení, ale to by muselo být velmi zjevně velký náklad, aby se tím policie zabývala. Více jim vadí přeložené kamióny, které ničí komunikace. Kdysi jsem to při převážení betonové dlažby řešil dvojitou podlahou. Jedna vrstva dlažby není moc vidět pod falešnou podlahou. Pokud máš řidičák na E tak to nemusíš řešit a můžeš koupit přívěs dle tažného vozidla. Jelikož mám pouze C a T tak jsem to řešil popsaným způsobem. Vozík pak díky solidnější nápravě mohu využívat v lese za traktorem. Pokud mohu doporučit tak pokud budeš vozit těžší náklady tak bržděný přívěs. Pokud intenzivně brzdíš s automobilem tak naložený přívěs ti přitlačí zadní nápravu a přední náprava
s kotoučovkama se odlehčí a brzdná dráha se rapidně prodlužuje.

Na vozíky od pana Sachera jsem se díval, teď má i zajímavou slevu. Ale byl bych raději za V-oj, což on nenabízí. Agados má dobrou cenu, ale zajímá mě právě zkušenost, jestli není něčím špatným vykoupená. Je pravda, že na něj je pár špatných recenzí, ale při tom množství co vyrobí se vždy někdo nespokojený najde. Navíc si říkám, že snad bude kvalita vozíku z OBI a dražšího brzděného někde jinde. Přemýšlím nad variantou 1,5t a do papírů nechat napsat 1,3t, rozdíl je pár korun a mám tam nějakou rezervu.