Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou příklepovou vrtačku/vrtací kladivo pro hobby použití

Zdravím,
Potřebuji poradit s výběrem příklepové vrtačky/vrtacího kladiva pro běžné domácí použití. Myšleno vrtaní do panelu do průměru 10mm - pověšení garnýže, polic, obrazů apod. Klasika na hobby domácí použití. Teď mám 3 roky Makitu příklepovou vrtačku ze základní řady na kabel, ale je nějaký problém se sklíčidlem, při vrtání strašně "kope" a pak skoro nelze sklíčidlo povolit. Tak koukám po nové. Zaujalo mě aku vrtací kladivo z lidlu Parkside z řady performance, jelikož mám již nějaké věci od nich, jsem s nimi spokojen a hlavně i baterky jsou kompatibilní. Recenze jsou taky dobré. Nyní to kladivo není skladem na eshopu, ale na nákup nespěchám. Co by jste mi doporučili Vy?
Cenovou představu mám 2500 max 3000 kč. Na aku netrvám, v případě kladiv SDS vrtáky které bych musel dokupovat nemusí být zohledněny do rozpočtu.
Děkuji za rady

Tuto vrtačku z Lidlu mám už několik let. Je perfektní, jede krásně a za dobrý peníz. Už jsem to psal v několika zdejších vláknech. Dostává pořádný záhul při kekonstrukcí již několika domů a bytů. Pořád v pohodě vrtá i seká.
Několika lidem jsem ji doporučil a mají stejné zkušenosti.

ja som si cca 3-5 rokov dozadu kupil najlacnejsie kladivo, co predavali priamo z palety v bauhause.
SDS uchytenie + nejake vrtaky aj s kufrom
koluje kade tade po rodine, znamych, doma som uz vrtal kadeco a stale funguje ako nova.
vrtaky som raz v lidli kupil, vsadu v krabicke, ale tie sa nejak ohybali, takze nedoporucujem.

Klidně kup standartní elektrickou vrtačku s příklepem a hotovo. Mám doma už cca 15 let Ferm fpd 810 a do panelu vrtá jedna radost. Jediné co to chce je kvaltní vrták do betonu.
Ale ted jsem vyčetl že máš Makitu, není jednoduší koupit nové sklíčidlo..