Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svodič přepětí

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně svodiče přepětí.

V normálním funkčním stavu je indikace zelená , pokud se však stane nefunkční indikace ze zeleného proužku zčervená.
Je tedy svodič zralý na výměnu , odbornou osobou je to tak?

Hmm tak jsem četl, že je to jednorázové. To znamená vyměnit. Sladkej panelák, a zasuvkové přepětovky....

Každopadně bych ho zkusil vypnout a zapnout.

Třída C - Svodič přepětí - omezuje přepětí způsobené nepřímým úderem blesku a spínacími pochody v sítích. Používá se jako druhý stupeň v třístupňové ochraně. Ochranu zajišťuje jiskřiště, nebo polovodičově varistorem či transilem. Ochrana je zajištěna jednorázově, po odpojení je nutno svodič vyměnit. V případě modulového provedení se mění pouze odpojený modul. Instaluje se v podružných bytových rozvodnicích ve vzdálenosti minimálně 15m (délka kabelu) od svodiče třídy B.