Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Silikon na strechu

Ahoj, nevíte kde sehnat ten kvalitní klempyrskej silikon na trhliny na asfaltovych paskach střechy? Když sem tam něco prasklo tak jsme to tmelili asfaltovym tmelem, ale každý rok to někde zas praskne, prý má ten silikon delsi dobu než popraska.

Diky

Kvalitní tmel je např. polyuretanový 50FC od DenBravenu.
Jinak ale pro opravu asfaltových pásů bych používal zas jen asfaltový tmel. Bitumenový tmel (třebas od DenBraven) je pružný, nemá důvod praskat pokud nejsou nějaké větší pohyby podkladu. Jsou?

Nene, jen střecha už je starsi a prirodou vznikají sem tam trhliny který musíme zamazavat jinak by tam mohlo zatekat. Resp přežírat ty trhlinky co už loni vznikly protože ten tmel praskal, ale možná vinou špatně volby. Teď máme právě ten bitumel v kyblicku, ale slyšel jsem právě o tom strecharskym silikonu jen jsem nevěděl jaky.

Náhodou pro představu asi těžký, ale máme svod ze střechy u těch asfaltovych platů a někudy nám prosakuje v oblasti toho svodu, jsou to malinký dirky, bude je stačit zadelat taky tím tmelem nebo tam hodit spise ten silikon nějaký jen nevím jaký?

Do budoucna asi budeme stejně řešít pak novou střechu, otázka celkem do budoucna ještě, ale jaká je nyní vhodná volba střech? Hliníkové?

Co se týká té současné střechy, souhlas s Moasem (PU tmel) i Rce. Co se týká nové střechy, nutno řešit na základě celkové stávající podkladové konstrukce a prostorů pod nimi (půda/obytné). Ale pokud by šlo o velkoplošnou krytinu, tak, v současné době, jsou i ty ocelové poměrně dobré. Pouze není dobré moc šetřit, ale zvolit kvalitní (projít reference).