Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtrovaná voda do odstřikovačů

Ahoj,
stále přemýšlím, zda bych mohl použít přefiltrovanou vodu (z konvice - Brita) do odstřikovačů ? Kupuji si náplň, která se míchá s vodou. Ale nejbližší možnost mám benzínku a tam ta voda není úplně levná. Co myslíte ? Můžu tu přefiltrovanou ? Jde přeci jen o zabránění vodních kamenů ,což filtrovaná řeší.

Po dlhodobom daždi ochyť destilku z prepáchnutého okapu, nechaj sedimentovať v bareli prípadný bodrel z ovzdušia a túto vodu lej do ostrekovača. Dá sa to spraviť aj v zime s čistým snehom po roztopení v bareli.

Osobne cpem celoročne nemrznúcu zmes neriedenú do nárdžky ostrekovača, však 5l nádoba stojí pár filérov, pár šušňov, pritom na jeseň či náhlej treskúcej zime "krut" nemusím trnúť, či som menil včas náplň, aby náhodou nezmrzla.
napríklad: https://popcar.eu/dexoll-nemrznuca-zmes-do-ostrekovacov-20-c-5l#5527

Píšeš bláboly, dešťová voda není destilovaná, je to vysoce minerální voda (minerální voda tvoří usazeniny a do ostřikovače nepatří). Nemrznoucí směs používat celoročně je nesmysl a vyhozené peníze. Každý svéprávný člověk pozná, kdy přichází období zimy.

No, tady ale nuda bláboly nepíše. Dešťová voda není ani náhodou nijak minerální. Je jen částečně znečištěná splachem nečistot z ovzduší. Nebýt toho, je vlastně destilovaná, tedy vysrážená z vodní páry, což je princip destilace.
Minimálně je velmi měkká, s porovnáním s vodou z vodovodu, která může být z vrtu, tedy silně tvrdá.
I říční voda je v porovnání s dešťovou mnohem s větším množstvím minerálů, vlivem omílání hornin v řečišti.