Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce elektřiny svépomocí

Dobrý den,
na chalupě bych chtěl místnost po místnosti opravovat, včetně elektřiny. Zeptám se, jsem schopen si s tím poradit?
V každé místnosti bych měl v každém rohu dvojzásuvku + světlo.
Zásuvky bych tahal 3 x 2,5 a světla 3 x 1,5.
Mám dotazy:
1. můžu dát na jeden okruh zásuvky z více místostí nebo musí mít každá místnost svůj jistič?
2. kabel na vypínač světla , který půjde z krabice dolů do vypínače má jiné barevné označení? Které barvy prochází vypínačem?
3. musí být koupelna a pračka udělaná sólo?

Nechci do toho kecat, ale takovou rekonstrukci s takovými (ne)znalostmi by bylo lepší zadat práci elektrikáři. Nehledě na to, že by měla být provedena výchozí revize a nevím, jestli je na to nějaký předpis, ale setkal jsem se s tím, že revizní technik požadoval potvrzení o tom, že práce provedla oprávněná osoba (tedy s patřičným paragrafem vyhlášky 50).

Bude mi to kontrolovat elektrikář. Nicméně v mém okolí jsou asi tři a ani jeden nemá čas.
Proto píšu sem, aby mi s tím pomohli odborníci.
Nebudu dělat žádné složitosti, prostě světla + zásuvky. Nic víc. Ale aby to bylo v caiku.

...v mém okolí jsou asi tři a ani jeden nemá čas...

Nedalo by se s někým z nich domluvit, že si k tobě občas zaskočí na kafe, poradí ti co máš dělat (samozřejmě za prachy, hoden je pracovník mzdy své) a zkontroluje co jsi už udělal?
Přece jen je rozdíl, když někdo kdo ví poradí co a kde máš koupit a co s tím dělat než když budeš v příčurkách lovit moudrosti.