To jako že ze skříňky rádia vedou jen dráty? Nebo jsou zapojené v nějakém konektoru.
Bohužel jednotné barvy už dneska nejsou ani v elektroinstalaci (i když se ze zvyku drží poslední platné označení, dneska kromě žlutozelené normy nic nepřikazují). Já bych třeba čekal, že stejná barva bude k jednomu reproduktoru a pruh bude značit (+) nebo (-) ale v těch barevných makaronech takovou souvislost nenacházím (červená a modrá by mohla být levá a pravá, zelený pruh by byl minus, ale co ty ostatnní dráty, no nespíš to bude jinak (cvičení hodné IQ testů); navíc ne všude je levice červená ("firemní" barva KSČ byla dobou mnemotechnickou pomůckou), poslední dobou je červená pravice).
Pokud jsou ty repráky zapojené proti zemi, je to jednoduché (zem je jeden pól (čekal bych (-) na reproduktoru) živý vodič je ten druhý), ale to u autorádií často neni (používá se můstkové zapojení pro dosažení většího výkonu při omezeném napětí). Pak jsou ale oba vodiče živé.
Polarita reproduktorů se zjistí třeba pomocí baterky, ale asi ani tam neni jednota, protože si pamatuju, jak audiofilní spolužáci řešili, jestli při správné polaritě (v souladu s označením) jde membrána dovnitř nebo ven (a zdá se, že to různí výrobci reproduktorů značí různě). Dřív platilo, že je to jedno, jen musí být polarita souhlasná u všech reproduktorů (jinak to rozhodí stereo).
Polarite výstupů by se potom dala určit nejsnáz s použitím osciloskopu, bez něj by to bylo složitější (i když ne nemožné).
Nejsnažší by bylo najít k tomu rádiu nějaký manuál - obvykle stačí zadat typové označení a něco se najde, ale předpokládám, že toto selhalo.
Poslední možností by bylo podívat se, kam to vede vevnitř (pokud je použitý nějaký běžný integrovaný zesilovač, nemusel by být problém to rozklíčovat), ale při takovém dotazu pochybuju, že byste toho byl schopný.