Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spárujete spáru mezi dlažbou a zdí ?

Položí se dlažba. Ještě není udělaný sokl.
Spáruje se.
Dotaz: Spárujete prázdný prostor mezi dlažbou a stěnou ? (neřešte prosím proč se rovnou nedělá sokl a nespáruje se hned obojí)
Mám tady diskuzi proč je nutné spárovat tento prostoro nebo není. Obzvláště když tam bude sokl. Dotyčného by se krve nedořezali že jsem tam nedal spárovací hmotu.

Můj názor je že ji tam není potřeba že by to jen přenášelo vibrace a hluk z okolních stěn do dlažby a jelikož tam bude sokl se silikonem tak není třeba se bát vody. Je to zádveří do recepce z venku.

Jeho názor je že kdyby se tam vylila voda tak to prostě může projít a musí tam být.

Co si o tom myslíte ?

Děkuji

Pane boze, hlavne neposlouchej toho cvoka nudu. Tolik kravin v jednom prispevku snad jeste nikdy nevyplodil.
Samozrejme ze se mezi zed a dlazbu sparovacka nedava, kdyz tam bude sokl. Je to totiz uplne zbytecna prace. Navic nejakymi dilatacnimi zmenami muze vypraskat. V krajnim pripade muze i odskocit dlazdice na kraji, ale to by musely byt hodne velke zmeny teplot. Prenos hluku a vibraci nebude nijak velky, ale byt muze. A zateceni vody se bezne neresi, ma to byt dodelane rovnou, kdyz se tam muze voda dostat. Zatim bych tam dal nejakou listu nrbo to fofrem dokoncil, nalepit a zasparovat sokl je prace na par hodin maximalne.