Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krb kouří při přikládání

Zdravím, poprosím o radu a případný názor. Do novostavby RD jsem pořídil krbovou vložku ( BEF FELL 7 HOME) o výkonu 7 KW. Problém nastává při přikládání dřeva do roztopeného ohniště, kdy po odevření dvířek se oblak kouře vyvalí do místnosti, po konzultaci a dvou prohlídkách od servisního technika je vše pořád stejné - zkoušeli jsme měnit šamotové výplně- problém furt přetrvává. Komín je vysoký 7m napojení na něj pod 45stupni ve výšce cca 2,2 m, přisavání externího vzduchu z venku, krb připojen pr.150 na komín pr.200. Nemuže mít komín příliš velký tah ? děkuji za všechny rady.

Dobrý den,komín máte v pořádku?Myslím hlavně komínová dvířka dobře utěsněna,aby nebyla ztráta podtlaku,mám také krb,zredukovaný vývod 180 na 160 do komína,původně jsem měl krbovky s menším průměrem,komín má 6,5metru,táhne perfekt i studený.Nekouří ani při přiložení vlhčím dřevem.
Před přiložením otevřu komínovou klapku a otevřu dvírka,nic nekouří.Blanzek 700 -10kw.:-)

komín by měl být v pořádku (stavebnice). vybírací dvířka utěsněna dodáným systemém ke komínu ( krytka s nalepenou sklovlaknitou vrstvou), při zkoušce se servisním technikem při pootevření se problém lehce zlepšil nicméně zakuřuje pořád.......

Toto vypadá,že vám to někde táhne falešný vzduch.Máte vše důkladně utemováno?Myslím kouřovody od vložky,každá škvírka udělá problém.Malý dotaz,máte správně utěsněna vybírací dvířka?Byl jsem svědkem,že dvířka nebyla propojena s vložkou aby těsnila,byla jen na vnějším bloku stavebnice,otvor ve vložce vyúsťoval do mezery mezi vnějším blokem a vložkou,potom jde přes vatu do vložky falešný vzduch.Tyto věci jsou velice důležité,jak něco netěsní,tak to přisává kde nemá,přisávat musí přes přisávací otvory na kamnech,nikde jinde,pak to kouří.
Ještě jedna věc,komín máte pod hranicí účinné výšky,ale když vezmu v potaz komín můj,že mám 180 do menšího a hoří to dobře,tak by to nemuselo vadit,jedině potom zkusit,zasunout plechovou trubku nahoru do komína jako nástavec,utemovat,když se to zlepší,nastavit komín.Ale nejdříve hledejte co jsem napsal výše.:-)

Tak já mám nízký komín (pod 5m) a normálně otevřu dvířka a koukám se do ohně . Jenže mám malá přikládací dvířka (cca 18 na 22cm) .
Když se podívám na technický výkres a tam je šíře dveří 600 a výška 500mm , tak se nedivím problémum.
https://www.krby-bef.cz/download/tl-bef-feel-7-000-0001793_cz.pdf

Jenže v modě jsou široká a vysoká skla .
Lidi si kupují spíše líbivé a nikoliv užitkové topeniště . Pak se diví , že když si otevřou dvířka a mají z toho tedy otevřený krb , že komín nestíhá a vyvalí se to obrovskými dveřmi . Třeba u jotuláckých krbovek F 500cb je to ošetřeno menšími bočními přikládacími dvířkami . Pak to odkouření 150mm stíhá bezproblému . Obávám se že to bude jen okrasný nábytek.

Lze uzavřít přívod venkovního vzduchu před otevřením hlavních dvířek krbové vložky ?
Uzavřít přívod vzduchu pro vložku, nějaké okno nebo dveře ven pootevřené a otevřít pomalu dvířka krbové vložky na přikládání.

I venkovní teplota může mít vliv. Pokud je venku teplo bude to horší.

Pokud je z venku provedeno přisávání "primárního" vzduchu, tedy pod rošt (pokud tomu dobře rozumím), pak je jej nutno při přikládání uzavřít. Pokud jej neuzavřete, je při otevření dvířek kamen, tendence kouřových spalin jít do místnosti. Je nutné, aby, při otevření dvířek a přikládání, byl zajištěn větší tah do komína především z místnosti. Rovněž je nutné, pokud je použita komínová klapka, aby tato byla úplně otevřena.