Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké pořídit vysílačky na těžbu do lesa?

Dobrý den,
jezdíme hodně s traktorem do lesa a jsme často v členitém terénu (do 100m od sebe). Práce je to nebezpečná a když na sebe nevidíme, je to velký problém. Potřebovali bychom nějaké jednoduché, spolehlivé vysílačky, kde není problém s výdrží baterie (nejlépe dobíjecí) a zároveň nebudou příliš drahé.
Nejlépe, kdyby uměl reproduktor slušnou hlasitost kvůli hluku v traktoru.
Rozumí tady někdo vysílačkám? Děkuji

Na daný účel by asi nejlépe posloužily vysílačky v pásmu PMR. Na tyto stanice není potřeba žádné povolení.
Nedosahují velkých vzdáleností spojení, asi tak pět km ve volném prostoru, ve městě a složitém terénu se vzdálenost ještě zkracuje, takže může být i třeba jen dva km. To by však na daný účel stačilo bohatě.
Naopak za vhodných podmínek, třeba z kopce na kopec, to může být i sto km.
Na trhu je jich značné množství, v ceně už od několika stokorun. Zpravidla se prodávají jako sada dvou kusů.
Například tyto vypadají dobře https://vysilacky.heureka.cz/sencor-smr-600/?utm_source=vas-pomocnik.cz&utm_medium=affiliate&utm_campaign=21405&utm_content=Text%20link#specifikace
Něco o provozu http://www.cbpmr.cz/pmr-vysilacky-a-provoz-na-pmr-pasmu-7.html