Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fancoil a odvod kondenzátu

Dobrý den,
rekonstruuji dům a budu pořizovat tepelné čerpadlo, které v létě umí i chladit. V návaznosti na to chci do podkroví vyměnit radiátory a dát sem fancoily, které mi v létě budou chladit.
Předchvílí jsem mluvil s topenářem, který mi řekl, že je ale potřeba směrovat kondenzát do odpadu. Nechce se mi ovšem rozbombardovat podlahy.
Máte někdo zkušenost s jeho odvodem? Případně jaké množství vody dokáže fancoil vyprodukovat? A beru v potaz to, že je to závislé na mnoha faktorech, ale alespoň cirka odhad?
Děkuji.

Ano také jsem nad tím přemýšlel, ale okapy jsou reálně o 40cm víš než by byla samotná fan coil jednotka což znamená, že by se odvod kondenzátu tlačil do kopce.
Taky jsem přemýšlel nad tím jestli je vůbec potřeba mít pro odvod kondenzátu spád?

To by mělo být v nějaké specifikaci toho zařízení, jestli čerpá, nebo to jen teče. Já jsem právě počítal jen s topením, tak jsem neudělal díru do zdi pro kondenzát a v létě používám nevzhledný kbelík na židli, aby to neodstřikovalo okolo. Ale to je dílna.
V obytné místnosti je trubka ven.