Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak získat Covid pas

Zdravím.

Mám už 2 injekce Astry od praktického lékaře ( druhá minulý týden ), ale nikdo mi nedal Covid pas.
Když jsem zkoušel hledat na webu, našel jsem jen divný web, který bych dokázal stvořit sám. https://ocko.uzis.cz/
Chtělo to po mě rodné číslo a číslo OP. Po chvíli váhání jsem to zadal. Objevil se nápis Jednorázový kód byl zaslán v sms a nic nedošlo.
Jsou https://ocko.uzis.cz/ nějací podvodníci? Čeho se můžu bát, když jsem tam zadal RČ i OP?

Covid pas lze jen otevřít, ale ne stáhnout. To co se stahuje je certifikát. Ptal jsem se na to na lince 1221 a bylo mě řečeno, že je to důvěrná informace, proto ho lze jen otevřít, ale ne stáhnout. Myslím, že je to zbytečné, to že jsem očkovaný, není nic tajného. Covid pas obsahuje stejné informace jako certifikát, který stáhnout jde. To hlava nebere.

Někdy nedávno jsem viděl na (l)živě článek o tom jak to rozlousknout. A je to dobrá věc pro statistiky, protože do teď věděli poředatelé festivalů jen kolik lidí zaplatilo, teď je budou mít jmenovitě s datem narození, typem a číslem čipu (totiž vakcíny) a několika dalšími údaji. Na živě se už několik dnů nedostanu (chce to po mě souhlas s něčím a mě nestojí za to to číst, takže mají holt o jednboho čtenáře míň), ale nebude problém to najít, myslím že to byl tento https://www.zive.cz/clanky/v-evropskem-ockovacim-qr-kodu-ktery-budete-ukazovat-na-dovolene-se-skryva-zakodovany-text-takhle-ho-prectete/sc-3-a-210469/default.aspx nebo nějaký dřívější od stejného autora.

souhlasil bych. akorát že co jsem zachytil, poslanci to odmítli projednávat zkráceně, tudíž nějaká zákonná úprava o covid pasu nezačne platit od 1.7., ale možná od prosince.
taky je možné, že stačí jen evropské usnesení, do kterého místně nadbytečně krafem a vyrábíme k tomu jen nývltovo-macháně byrokracii.