Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brzdový pedál se nevrátí úplně - Octavia 1

Zdravim, dnes jsem odvzdusnoval brzdy, vse funguje jak ma, pedal se po seslapnuti vrati az nahoru, ale ne uplne, jak to říci - “rukou ho jakoby vycvaknu az uplne nahoru a kdyz na nej zatlacim lehce prstem, tak precvakne asi o par milimetru niz coz obcas zpusobuje to, ze zustane svitit brzdove svetlo.
Tak nevim, jestli neni pruzina v pr....
Dekuji.

Možno odišiel hlavný brzdový valec, ak sa nemení brzdová kvapalina, vlhkosť spôsobí koróziu v obvodoch, komorách hl.valca, zasekáva sa. Pod gumičkami vznikajú kanáliky, drhnú sa na korózii.

Nestačí pred STK klystírom vycucnúť vrch z nádržky a doliať akurát pred kontrolou novú kvapalinu. Bežný problém starých črepov na ktorých majiteľ šetrí. Brzdová kvapalina sa mení nutne každé tri roky v celej sústave, vypustením, naplnením, odvzdušnením. Zmes brzdovej kvapaliny je hygroskopická "ako soľ", nasáva vzdušnú vlhkosť. Brzdová sústava nie je vyrobená z nerez antikoro, ale z čínskeho fejk blata, svinstva neušľachtilého metalu.

O.i., sú desiatky možností okrem vratnej pružiny.