Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň či zápach v bytě - lino

Zdravim. Nastěhoval jsem se do bytu po babičce, co se nastěhovala do bytu v roce 1992. Je tady lino, z kterého jsem sundal koberec, vyčistil i savem a podlaha i přesto zapáchá takovou jako zatuchlinou-gumou-lehce chemicky, i po půl roce.

Jde to nějak vyčistit? Nebo měli jste někdo stejný problém?
Někde to smrdí opravdu hodně, někde míň

po těch stranách to neni plíseŇ, ale nesedřené lepidlo a to to není.

[IMG_20210607_173532_5.jpg]
[IMG_20210607_173539_2.jpg]

Kuchynský 10% ocot docela dobre odstraňuje zápachy.
Potom technický, 35% čistý peroxid vodíka H2O2 nanesený záhradým postrekovačom (drahá sranda).

Lenže to chce odstrániť krytiny, hĺbkovo vysušiť infra žiaričmi. (Tiež ÚV spolu s O3 v uzatvorenej miestnosti pomôže ak si zdatný kutil a dokážeš si vyrobiť z ortuťových výbojok,, vyťažením horákov z kremenného skla, z 250W pouličných žiariviek).

Ideálne by bolo natiahnuť na očistenú, zbrúsenú podlahu (mašiny na leštenie terazza) samonivelačnú vrstvu na napenetrovaný podklad s obsahom antiseptických ingrediencí.

Tipnul bych si, že na tom byl koberec se spodní stranou z nějakého latexu nebo gumy. Podobně to samé lino smrdělo, když jsem z něho při rekonstrukci sundal plovoučku s mirelonem. Podle mě došlo k nějaké degradaci lina, vyhodit.