Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskliny pod novým betonem. Spravit ?

6 let po vyztužení konstrukce se už nehýbe.. Bude se vyrovnávat 7cm propad. od rohu dveří do rohu protějšího
Příjde na to beton s kari sítem a dilatačka po stranách.
Na to samonivelační stěrka pro finální podlahu.

Otázka je. Je třeba vyspravit ty praskliny nebo to je zbytečnost a stačí když to zpenetruji hloubkově a dám na to beton ?
Děkuji

loading...

Podklad sadá, bude sadať, máš to márne..

Každá stavba sa časom v podloží pohne, reliéf krajiny sa posúva, podzemné, povrchové, spodné vody, podložie, zemská kôra pracuje. Aj pri drobnej stavbe.

Zabetónované kari rohože vec napravia.

Lenže armatúra musí byť na základe povrchového, či spodného pnutia tlakov dvojmo armovaná, musia byť v betóne uložené dve rohože nad sebou.

Dvojita vrstva kari sítě by byla fajn ovšem o kolik by se musela zvednout podlaha. Chci to vyrovnat a udělat hladkou podlahu.
už tak se bude muset zvedat kvůli stěrce.
Předpokládám že původní majitel nedal ani tu kari síť.

Nula je u prahu. 7 cm propad na druhé straně. Jen samonivelačka s jednou vrstvou to zvednou skoro o cca 2 cm
I když majitel řekl že se stavba nehýbe tak stále podél stavby prší a může to časem způsobit posuv základové zeminy i s konstrukcí. Propad.

Jedine vysekať podlahu po izoláciu. Lepenie vrabčacieho hniezda "ala lastovičky" sa neoplatí.

Existujú mikrovlákna, vrstvené rohože ako podklad pod samonivelačnú, liatu vrstvu, lenže je to otázka "Potemkinovej dediny", na rýchly predaj nehnuteľnosti, zbaviť sa a zdrhnúť.

Jsi si jistý, že už se to nehýbe. Jestli to není akutní, tak přesádruj pár velkých prasklin a taky napojení na stěnu. Za pár týdnů uvidíš. Ale stejně bych to vykopal jako celek a udělal pevnou desku s armováním.

Co jde lamat v ruce jak papir bych tam tedy rozhodne nedaval, to tu taky za dva roky muze byt dotaz, proc si nova deska sedla. Kdyz usetrit, tak koupit betonovy recyklat, ten stoji o dost min nez sterk a drzi pohromade. A ani ten sterk by nestal majlant, dat par cm a zhutnit je spravny postup.

Když se to smíchá s řidkým betonem ? Máš zkušenosti že by to kleslo nebo ? Štěrk + zhutnění je dovážka štěrku + zapůjčení hutnícího zařízení (nebo snad tam stačí chodit s trámem a skákat po tom ? )
Jako chápu že perfektní postup je vždy drahý. Ale doma když si někdo dělá dílnu kde jede 1x za měsíc posekat zahradu a sem tam si rozebrat nějaké zařízení + uskladní dřevo na zimu.

Já osobně bych to rozebral komplet dal kameninu zhutnul dal dilatačky po stranách a vylil betonem s kari sítem a možná ještě zbrousit.
Ovšem vzadu v hlavě mi pořád poskakuje myšlenka "Jenže oni chtějí ušetřit a jen to vyrovnat" :D Tzn kamenivo + hutnění jsou peníze navíc. Otázka je o kolik to bude levnější než kdybych to prostě celých 13 cm vylil betonem s kari sitěma.

Koukám že ten recyklát není špatný nápad díky.

Beton se v žádném případě nedělá řídký aby se někam nalil (mimo speciálních betonů s plastifikátorem). Je-li moc vody, ztrácí beton rychle pevnost. Beton netvrdne vyschnutím ale chemickou reakcí. Příliš krystalické vody škodí, podstatně se sníží pevnost. Beton děláme jen zavlhlý. Skoro suchý, aby se při plácnutí lopatou jen takzvaně "potil". Beton se pak zhutňuje vibrátorem nebo ručně bušením takzvaným "pěchem".