Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznat správnou hloubku vrtané studny?

Zdravím, mám objednánu vrtanou studnu. Mohu si nějak ohlídat správné provedení vrtu? Mám vůbec šanci nějak zkontrolovat, zda je hloubka vrtu dostačující? Aby mi neřekli např., že daná hloubka stačí a po čase mi třeba nechybělo pár metrů... Popř. na co si dát pozor?
Předem díky.

Je to vždy určitá "sázka do loterie". Záleží na lokalitě a podloží. Pak je nutno zjistit (pokud možno) recenze na firmu, která bude vrt provádět. A poté už pouze důvěřovat jejich zkušenostem. Ještě je možné, pokud jsou v okolí a blízkosti nějaké vrtané studny, poptat se sousedů na jejich zkušenosti (hloubka vrtů a průměr, vydatnost pramenů).
Z vlastní zkušenosti, u mne, v mírném horském svahu, stačila hloubka 20m a vše OK, ale soused, cca 100m ve svahu pod námi, již hloubka víc jak 30m a velké problémy.