Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž Stropu z PVC panelů bez kovových profilů

Zdravím,

máme v plánu nainstalovat strop v koupelně a nejvíc se nám líbí výhody PVC panelů, ale kovové profily zabírají více místa než si u naší koupelny můžeme dovolit(velmi nízký strop). Bylo by možné tyto panely "našroubovat" či nalepit na tenčí dřevěné laťky přivrtané ke stropu?
Pokud je můj nápad přihlouplý, prosím napište a poraďte mi s hledáním alternativy.

Děkuji za odpovědi

Omlouvám se za pozdní odpověď. Strop má nanesenou omítku ale bohužel nevím, co je pod ní. Co se týče výběru panelu, ještě nejsme úplně rozhodnuti, ale nejspíš něco takového 145459p. Rád bych dodal, že koupelna je poněkud široká(cca 4-5 čtverečních metrů), takže asi budu spíše hledat nějaké čtvercové panely. Momentálně jsem narazil na tento E-shop stropni-podhledy , který prodáva "stropní kazety".

Měl bych dotaz ohledně těch dřevěných lišt. Nevyřešila by tento problém lazura, popřípadě nějaká forma laku?

Děkuji.

Dobrý den,

Děkuji za odpověď. Ještě jsem se také dočetl o latexové barvě, ta je prý vodovzdorná. Také jsem se podíval na ty polystyrenové kazety, nerad sice něco lepím, ale oproti těm PVC podhledům je cena o poznání nižší. Ještě se podívám na ty latexové barvy a co to obnáší a dám vám vědět.

Děkuji :)

Vodovzdorná je, leč asi moc ne na dřevo. Na dřevo jedině vcucávací lazura. Problém je, že to bude zastavěné a nebudeš vidět, co to časem dělá. I když si myslím, že bez problémů to vydrží určitě 40 let. Podívej se po těch polystyrénových kazetách, jsou opravdu hezkého dekoru, mají lepší cenu a montáž ke stropu na pět buchtiček lepidla (prodávají u těch kazet přímo i lepidlo), připlácneš a hned to drží a jedeš na další. Nicméně, ty tam budeš bydlet tak si pořiď samozřejmě, co se tobě líbí a neber to jako vnucování.

No já jsem spíš myslel, že tu latexovou barvu nanesu přímo na omítku. Zatím se asi příkláním k těm polystyrenovým kazetám.

Jak jsem se díval na tu koupelnu, tak jsem si řekl, že by potřebovala víc než jen nový strop. Ještě si připravuji seznam otázek a potom na fórum přidám nový dotaz.