Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Prodej elektronickych zarizeni z USA v CR

Zdravim, vim, ze tohle asi neni uplne nejspravnejsi misto na takovy dotaz, ale treba nekdo budete vedet :) Nevite nahodou, zda-li je mozne u nas v CR prodavat elektronicka zarizeni, ktera jsou urcena pro americky trh, pokud k nim prodejce dodava certifikovanou redukci napajeni z USA na EU? Predem dekuji za odpoved

Stačí se zeptat jednou. (Kurt)

Na takto položený dotaz se nedá jednoduše odpovědět. Uvedení výrobku na trh jak se tomu odborně říká se řídí zákonem č. 102/2001 Sb. o obecné bezpečnosti výrobků, zákonem č. 22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky a zákonem č. 90/2016 Sb. o posuzování shody stanovených výrobků při jejich dodávání na trh. Bližší vysvětlení najdeš třeba na webu ČOI. Zařízení určená pro trh USA respektují obecně požadavky tohoto trhu, které obvykle nejsou kompatibilní s požadavky EU a jsou proto z oficiálního trhu v EU vyloučené. A redukce napájení je až ten skoro poslední požadavek.