Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám nějaký "plastový odpad" použitelný jako tenká plastová folie nebo deska

Marně hledám nějaký "plastový odpad" použitelný jako tenká plastová folie nebo deska. Nejlépe něco jako byly dříve ve školách používané desky, do kterých jsme vkládali listy. Na desky se psalo obyčejnou tužkou a pak se to gumovalo. Musí to být voděodolné, dobře dostupné, levné a nejlépe jako plastový odpad zdarma. Klidně nějaké odřezky za odvoz a pod. Napadá někoho co by se dalo použít? Chci to vrtat, případně propalovat horkým hrotem. Ořezávat na pákových nůžkách, ořezávat ostrým lámacím nožem, stříhat nůžkami. Mohlo by to být i z tenkého nerezavějícího plechu. Předem díky za rady a tipy. :beer:

Zatím mi bylo doporučeno:
Plexi sklo - to rádo praská
Bílé plastové desky - používají se v reklamkách na cedule, jmenovky, dají se řezat lámacím nožem, vrtat
Hliníkový plech z nápojových plechovek - to se dost pracně získává, ale budu potřebovat i větší formáty

Změna předmětu, původně: Desky (host)

Kdyby to mohl být hliník, zkus nějakou větší tiskárnu, kde třeba tisknou barevné katalogy, časopisy a podobně.
myslím, že je to ofsetový tisk. Odpadním meziproduktem je zde hliníkový tenký ale dostatečně tuhý plech, z jedné strany se zbytkem tisku. Lze i stříhat nůžkami, nebo podle pravítka naříznout nožem a následně čistě odlomit.
Mám jich několik doma a ty mají velikost asi metr dvacet x metr (odhad).
V tiskárně to vozí do šrotu po metrácích. Brácha má známého, od kterého to mám.
Dá se to prý odkoupit za cenu al. šrotu. Ale nevím. jestli to ještě platí. Mám to už delší dobu.