Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potah na žehlicí prkno - jak připevnit?

Máme kovové žehlicí prkno 120 x 38 cm, nějaké podobné:
https://static.datart.cz/zehlici-prkno-lamart-present-lt8002/media_3892541.jpg
Máme ho už delší dobu, látkový potah na něm nedrží - myslel jsem, že je v rantlu všitá guma co časem přestala pružit.
Koupil jsem si nový potah, předpokládal jsem, že v něm bude nějaká guma nebo zdrhovací kaloun co ten potah přichytí k plechové žehlicí ploše, ale není tam nic.

Než začnu něco vymýšlet, chci se zeptat, jestli neexistuje nějaká finta, jak ten potah připevnit k prknu, aby na něm držel.
Na obalu k potahu (potah jsem koupil v TESCu) je nějaká značka "CASA SI".
[92978-obal-jpg]

Udělal bych to stejně jako se to dělávalo někdy před padesáti lety - místo gumy či tkalounu po obvodu našij v rovnoměrných vzdálenostech dva či tři páry třeba tkaniček do bot nebo tkalounu podle to co budeš mít při ruce a ty ve spodu svaž.

Přicvakat sponkovačkou. Kdysi měla ex žehlicí prkno s přidělaným potahem hřebíky s takovou čočkovitou hlavou, jako cvoky na džínách - líp to popsat nedovedu. Víc nemohu sloužit, nemám doma ani žehličku, natož nějakou fošnu na žehlení. Ze sušičky to není nutné žehlit a když se to někomu nelíbí, ať si....