Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elektrický ohradník pro psa

Dobrý den-protože máme malého a divokého pejska Kokra který pořád vniká do menší ohražené zahrádky s květinami(celkový obvod je asi 40 m) a dělá tam paseku-rozhodli jsem se že tuto zahrádku která je minimálně zabezpečena pouze nízkým okrasným drátovým plotem 50 cm vysokým– zabezpečím nějakým bezpečným elektrickým zabezpečením.Koupil jsem si k tomu doporučovaný minigenerátor pouze ale samostatný stavebnicový díl Odpuzovač KEMO M062 generátor VN (provozní napětí 9-12 V /DC s příkonem proudu 40 mA za 500kč– který by se k mojí potřebě asi dobře hodil.
Můj dotaz na Vás by byl tento:Prosím Vás doporučtě mi mějaký levný vodič nebo něco jiného pro toto ohrazení.Jak jsem taky zjištoval celkem by se mi líbila: Polyetylenová páska pro elektrické ohradníky EASYSTOP R10, 10 mm-za 193,60 Kč (Šířka: 10 mm, Délka: 200 m, Odpor: 960 Ω/100 m.) Ovšem nic nevím jak a čím připojit výstupy(vodiče) z minigenerátoru k této pásce.Jako napájení bych tento minigenerátor napájel ze sítě přes trafo 9-12V. Moc Vás prosím o radu jak mám postupovat a co si k tomu mám koupit.
Děkuji za Vaše co možná nejrychlejší doporučení ………..jozunost

Zřejmě jsi neprošel e-shop Kamir, kde jsi též vznesl tento dotaz - propojovaci-kabel-na-pasku-elektrickych-ohradniku-60-cm-nerez. Ovšem dobře vybírej čím budeš to zařízení napájet, běžné síťové adaptéry nejsou určeny pro užití venku a vic než často mají nedostatčně oddělěnou sekci 230V od výstupu a při jakékoli i drobné poruše izolace vyrobíš smrtící stroj a to nejen pro štěkátora!!! Já bych se osobně síťového zdroje pro takovéto použití bál.

Ten VN zdroj je tohle? https://www.conrad.cz/p/kemo-m062-mini-generator-vysokeho-napeti-hotovy-modul-9-vdc-12-vdc-114448?&vat=true&gclid=EAIaIQobChMI6bGnprXa8AIVngWiAx35DQItEAQYAiABEgK8g_D_BwE
No 1000V je na ohradník málo, dlouhosrstý pes, pokud se dotkne třeba hřbetem, nic neucítí, suché chlupy jsou dost špatný vodič. (proto se např. pro ovce používají silnější ohradníky).
Výstupní proud impulsu 0,2 mA, je už docela legrace, protože taková hodnota je jen stěží cítitelná.
Tedy podle mě, je ten zdroj spíš hračka, aby to neublížilo. Pokud to má uvedené parametry, je to k ničemu.
Připojení vodiče od zdroje na ohr. pásku lze realizovat i pouhým navléknutím větší kancelářské sponky, kterou připneme vodič.
Vzhledem k vysokému napětí, je spoj dostatečný.

Polyetylenová páska pro elektrické ohradníky EASYSTOP R10, 10 mm-za 193,60 Kč (Šířka: 10 mm,

Sousedi mají utíkacího psa. Od jisté doby je na spodní hraně plotu kolem dokola tenký izolovaný drát, asi jako zvonkový a pes má na krku obojek s krabičkou. K plotu se přiblíží nejvýš na 3 metry.
Žádná páska jak pro koně.